שאלתם? אנחנו עונים

איך בוחרים צלם מקצועי?

איך בוחרים צלם מקצועי?

שני שואלת: אני מתחתנת ולא יודעת איך בוחרים צלם מקצועי?

מילא שיש חבר תורן שזוהי משימתו לתעד ולצלם את האירוע דוגמת מנגל או חופשה מפנקת, אך כאשר מדובר באירוע ממשי בו עלינו להיעזר בשירותיו של צלם מקצועי, כאן מתחיל ההיסוס האמיתי.

אין מדובר בתמונות שוודאי לא נצפה לאיכות גבוהה, כי אם בצילומים שמטרתם היא לתעד ולהנציח זיכרונות נפלאים. על אחת כמה וכמה נכון הדבר כאשר מדובר בחתונה או באירוע שמחה אחר, וכאן נשמח לסייע לשני ולענות בהרחבה על האופן הנכון שבו תבחרו את הצלם לקראת האירוע המתקרב.

התמחויות בצילום

ראשית כל בואו נתחיל עם הסינון הראשוני – בדיוק כמו שיש תתי-התמחויות ברפואה דוגמת רופא מרדים לעומת רופא מנתח לעומת אף אוזן גרון ובדיוק כמו שיש אמנים שמתמחים בפיסול לעומת ציור וגם בציור ישנם תתי תחומים, כך גם צלמים נחלקים להתמחויות שונות.

למעשה ישנם צלמים שבאופן מוצהר עובדים בעיקר עבור תיעוד אירועים ובעיקר חתונות, ומנגד ישנם צלמים אשר מייעדים את עבודתם ואת התמחותם לנושאים אחרים דוגמת הפקות וידאו לעסקים וצילומים אוויריים.

הקפידו קודם כל לצמצם את החיפוש שלכם ולהתנות את שכירת שירותיו של הצלם בכך שהוא מתמחה נקודתית באירוע שלכם, ובמקרה שלנו הרי שמדובר בחתונה.

תיק עבודות

האמת? תיקי עבודות לא אמורים לשקף לכם משהו אחד שעליו כולם יסכימו. הקפידו לבקש הצגת תיק עבודות כדי שתוכלו להבין האם מדובר בתמונות שקולעות לטעם שלכם.

ישנם זוגות שיחפשו אחר צילומים אותנטיים, כאלו שמשקפים סיטואציות מסוימות ושאינם מבויימים. מנגד, ישנם זוגות שיעדיפו את התמונות הגרנדיוזיות והמרשימות, כאלו שלעתים מצריכות ביום וכל שכן שימוש בעריכות שונות.

כל צלם מביא איתו את הסגנון שלו. מרבית הצלמים לא יוכלו להתאים את עצמם לדרישותיכם, כיוון שמדובר פשוטו כמשמעו בהעדפה האמנותית שלהם.

בקשת תיק עבודות תסייע לכם ולצלם להבין אם אכן מדובר בנותן השירות העדיף עבורכם.

ציוד מקצועי

בקשו להבין האם ישנו ציוד מקצועי נלווה אשר יכול לסייע בבחירתכם בצלם.

צלמים רבים מציעים לא רק צילום סטילס וצילום וידאו, כי אם מכלול שכולל חצובות ושלל אמצעי תאורה שונים. הדבר יכול להיות יעיל במיוחד כאשר מדובר בצילומי חתונה המתבצעים בחיק הטבע, וכל שכן עם רדת החשיכה.

בקשו להבין מהו הציוד הנלווה והאם הצלם מצטייד אך ורק במצלמה שלו, או שמא מדובר בשילוב שבין ציוד צילום מקצועי למצלמה אשר הופך כל מקום למעין סטודיו קטן לצילום.

לסיכום

כדי לבחור בצלם מקצועי, חשוב שנמקד את החיפושים שלנו בתחום ההתמחות שרלוונטי לנו ושנביט בעיקר בתיק העבודות. ציוד נלווה הוא טיפ נוסף שלעתים יכול לסייע, אך אין זו חובה ממשית. 

מאחלים לשני המון מזל טוב!

צוות Allanswers

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות שחבל להחמיץ