שאלתם? אנחנו עונים

איך מסירים כתמים בספה שנגרמים על-ידי הילדים?

איך מתמודדים עם כתמים קשים בספה?

אורנה וגלעד שואלים: הילדים מתרוצצים בבית וגורמים והכתימו את הספה. מה אנחנו יכולים לעשות?

הספה היא ללא ספק אחד מן הרהיטים היותר מרכזיים בביתנו, ומטבע הדברים שבשל השימוש המתמשך והרציף בה, היא תתלכלך ותאגור כתמים עם הזמן.

לעתים ישנם כתמים שרק הולכים ומתחזקים עם השנים, והם נובעים מהצטברות של שכבות שומן המגיעות ממאכלים שונים, זיעה ושומן שנוצר באופן טבעי על עורנו. בנוסף לכך, האבק והלכלוך שעל מכנסנו, עושה את דרכו אל הספה ואט אט נספג בתוכה.

טיפים לניקוי הספה

אורנה וגלעד אל דאגה. יש פתרונות, וגם כאשר הילדים שלכם שופכים לא עלינו קטשופ או רטבים שומניים אחרים על הספה, הרי שאם הכתם לא יירד באמצעות הטיפים הבאים, תמיד ניתן לשכור את שירותיה של חברת ניקוי ספות מקצועית אשר תמצא את הפתרון.

ניקוי ספת בד

ספות מריפוד בד נוטות לספוח אליהן את הלכלוכים ולהציב אותנו בפני קשיים כמעט בלתי אפשריים.

אז האם ניתן באמת להסיר את הכתמים העקשניים? או שמא מדובר במלחמת התשה שסופה ידוע מראש? נסו את המתכון הבא, ומרבית הסיכויים שתופתעו לטובה.

עבור ניקוי ספת בד, ערבבו 1/4 כוס חוץ עם 3/4 כוס מים חמימים ו-1 כף סבון כלים רגיל. ערבבו היטב את החומר והכניסו אותו אל תוך מתקן תרסיס בדומה לזה שמתיז חומרים לניקוי חלונות ראווה.

התיזו קלות את התמיסה שזה עתה יצרתם על האזור המלוכלך ועברו עליו עם מטלית לחה. שפשפו בעדינות את האזור המוכתם עד שתתחילו לראות שהכתם דוהה.

לאחר מכן, השתמשו במטלית נוספת והרטיבו אותה מעט במים רגילים. שפשפו שוב את האזור עם הכתם עד להסרתה של התמיסה וייבושו של האזור המוכתם. מרבית הסיכויים שזה עתה הספה שלכם קיבלה מראה חדש ונקי.

ניקוי ספת עור

ספות עור אינן סופחות את הכתמים אל תוך הריפוד, אולם הניקוי שלהן צריך להיות עדין יותר שכן העור עלול להיפגם ולהפוך לנזק בלתי הפיך.

על כן, הקפידו להישמע היטב להוראות הבאות, ואם אתם חשים שפעולה זו פוגמת ולו במעט בריפוד העור של הספה, הפסיקו מיד וקראו לחברת ניקוי ספות מקצועית כשי שתשלים את העבודה.

ערבבו 1/2 כוס שמן זית יחד עם 1/4 כוס חומץ לבן. בדומה לפעולה שביצעתם עם ספת הבד, כך גם בספת העור הכניסו את התמיסה שזה עתה יצרתם אל תוך כלי לתרסיס. רססו את האזור המוכתם ועברו עליו עם מטלית לחה.

לאחר מכן ייבשו את האזור עם מטלית הרטובה במים נקיים, וראו כיצד הכתם אט אט דוהה ונעלם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות שחבל להחמיץ