שאלתם? אנחנו עונים

האם כדאי ללמוד משפטים?

האם כדאי ללמוד משפטים?

ליאן שואלת: ללמוד משפטים - כדאי או לא כדאי?

כל בחירה בתכנית לימודים כזו או אחרת, מביאה עמה לא מעט התלבטויות והתחבטויות.

מצד אחד – התחום הלימודים יכול לעניין אותנו במידה רבה, ומן הצד השני, הרי שמדובר בפרק זמן בלתי מבוטל שבמהלכו אנחנו משקיעים את כל משאבנו בדבר.

הרי שרבים בוחרים להירשם ללימודי תואר ראשון, בזמן שהם עצמם עובדים ומתפרנסים, עסוקים בחיי היום יום וגדושים בין כה וכה באינספור משימות שונות.

שאלתה של ליאן היא מעלה תהייה לא רק לגבי לימודי תואר ראשון במשפטים, כי אם לגבי כל תכנית לימודים באשר היא, ועל כך נשמח לספק לה תשובה מקיפה, שגם תשליך על מסלולים אחרים בין אם תארים ובין אם קורסים מקצועיים.

שליחות? תלוי את מי שואלים

בואו נשים לרגע את העניין של השליחות בצד.

לימודי תואר ראשון במשפטים אינם בהכרח מייצגים את אלו שרוצים לעזור לנדכאים או החלשים. אפשר להדגים זאת בדין הפלילי עם ייצוג של עבירות אלימות במשפחה או עבירות מין, ואפשר להציג זאת בדינים מסחריים ובהם מייצגים מלונות ותאגידים עוצמתיים.

עניין השליחות למעשה לא צריך להיות המוטיב המרכזי שינחה אותנו בכל בחירת תואר באשר היא. השאלה החשובה שצריכה להנחות אתכם בנושא זה היא לא אחרת מאשר אם אתם מרגישים שאתם נמצאים בתפקיד שהולם את כישוריכם. תפקיד שבו הכישרון והיכולות שלכם זוכים לשליחות הנכונה עבורם.

אפשרויות תעסוקה ותנאי קבלה

שאלה מרכזית יותר שצריכה להעסיק אותנו היא כמובן אם יש או אין תעסוקה הממתינה לנו עם תום תכנית הלימודים.

גם כאן, אין מדובר בתשובה של כן או לא. ניתן למצוא כיום מגוון רחב של מכללות ואוניברסיטאות שונות המציעות לימודי תואר במשפטים.

בדומה לתארים רבים אחרים, הבחירה במכללה עלולה להתבטא באופן מסוים עם אפשרויות תעסוקה מועטות יותר מאשר אלו שנפתחות אל מול בוגרי אוניברסיטאות.

על כן, חשוב לשאול – האם אתם מוכנים להשקיע זמן רב בפסיכומטרי ובשיפור ציוני תעודת הבגרות, וכל זאת רק כדי לענות על תנאי הקבלה הנוקשים של האוניברסיטאות?

באם לא, היכנסו אל התחום כאשר אתם מודעים להיותו מאתגר, ושלעתים גם לא יענה במדויק על ציפיותיכם.

אל נא תראו בכך כאימרה חד-משמעית הקובעת כי אין בוגרי המכללות נהנים מתנאי העסקה מעולים ומשלל אפשרויות. ועם זאת, חשוב להביט אל המציאות בעיניים ולהבין שמדובר בשוק מוצף, ובו כל יתרון ולו הקטן ביותר, יכול להיות בעל משמעות אדירה.

משך תכנית הלימודים

בעוד שתארי B.A רבים מתאפיינים ב-3 שנות לימוד אקדמיות ותו לא, הרי שלימודי משפטים לתואר ראשון כוללים 3 שנות לימוד באקדמיה לצד שנת התמחות אחת.

רק לאחריה, ניגשים הבוגרים אל הבחינות הרשמיות הנערכות בירושלים, וזאת לצורך קבלת הרישיון הנכסף לעבודה בעריכת דין.

באם עולם המשפטים מרתק אתכם ואינכם מדמיינים את עצמכם ולו במעט, עוסקים בעבודה אחרת – הרי שמדובר בהשקעה נפלאה. אך אם עולה בכם היסוס שמא תחום אחר יתפוס את לבכם, אז הרי שכדאי לבחון תחומים נוספים. ההשקעה היא בלתי מבוטלת!

לסיכום

ליאן היקרה – נסי לדמיין את עצמך עוסקת בתחום אחר. האם מחשבה שכזו מצליחה לעלות בדעתך?

האם משאב הזמן שתצטרכי להשקיע בתכנית הלימודים מרתיעה אותך?

היי סמוכה ובטוחה שלא משנה עד כמה מקצוע הוא קשה ומאתגר, ברגע שבו אנו חושקים בדבר מה ושואפים להגשימו – שום דבר לא יעצור מבעדנו 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות שחבל להחמיץ